مشاوره کسب وکار تبلیغات سالن زیبایی


یک کسب و کار علاوه بر وسوسه برانگیز و جذاب بودن می‌تواند سخت و طاقت فرسا هم باشد. اما برای اینکه در این راه موفق شوید خوب است از توصیه های یک مشاور کسب و کار تبلیغاتی کمک بگیرید .مهندس مصطفی اسماعیلی مقدم با عنوان یک مشاور کسب و کار تبلیغاتی موفق، می تواند کارهای تبلیغاتی کسب و کار سالن زیبایی و کلینیک های پزشکی را عهده دار شود.
نکته ای که باید یاد اور شد این است مشاوره و مدیریت اساسی ترین فاکتور در موفقیت هر کسب وکاری است.بدون مشاوره خوب و مدیریت عالی امکان موفقیت ناچیز است. یک آرایشگر حرفه ای ممکن است در کار خود منحصر به فرد باشد ولی لزوما نمی تواند یک مدیر خوب هم باشد.
مدیریت صحیح سالن زیبایی نیاز به داشتن علم و هنر با هم دارد.با اکادمی مصطفی اسماعیلی شما می توانید تجربه کسب و کارهای موفق را در زمان کوتاه تری به کار خود منتقل کنید.
مدیر یک کسب و کار باید به روشهای تبلیغاتی و راه های بازاریابی در جهت جذب مشتری آشنایی داشته باشد و این نیازمند یک مشاوره خوب است.آکادمی مصطفی اسماعیلی به عنوان یک مشاوره سالن زیبایی به شما کمک می کند تا راهی برای رضایت و وفاداری مشتریان و ارزشی را که مشتری به دنبال آن است ، ایجاد کند .
مشاور-سالن-زیباییمشاور-سالن-زیبایی
مشاوره-سالن-زیبایی-با-مصطفی-اسماعیلی-مقدممصطفی-اسماعیلی-مقدم--مشاور-سالن-زیبایی

مشاوره کسب وکار تبلیغات سالن زیبایی


مزیت رقابتی برای موفقیت در کسب و کار امری ضروری است تا با رقابت صحیح همیشه انتخاب با درایت مشتریان باشد.مشاوره صحیح و مدیریت منابع انسانی و منابع مالی از اهم عوامل موفقیت در اداره ی یک سالن زیبایی است است.
برخی از نکات مدیریت سالن زیبایی
موقعیت جغرافیای سالن زیبایی از نظر امنیت و در دسترس بودن
توجه به فرهنگ و سطح درآمد منطقه
ایجاد یک خدمت ویژه مانند خدمات آرایشی در منزل
ایجاد سامانه خدمات تعیین وقت آنلاین
ارائه مشاوره رایگان در زمینه پوست , مو, زیبایی
برند سازی منحصربه فرد و ایجاد تصویر ذهنی مناسب و ماندگار در ذهن مشتری با یک موزیک ملایم در فضا و یا عطری آرامش بخش, در تخصص اداره سالن زیبایی است.
تفکیک کارها با توجه به تخصص و توانایی کارکنان
قرارداد با آتلیه جهت ثبت لحظه های خاص مشتریان
شناسایی علایق و نیاز های مشتریان با توجه به رده سنی و ایجاد ارزش منطبق بر سلیقه گروه هدف
به یاد داشته باشید بازاریابی یک فرایند مداوم است که نباید لحظه ای از آن غافل شوید.
بازاریابی در جذب مشتریان جدید جهت گسترش بازار و تلاش در حفظ مشتریان فعلی و تبدیل آنها به مشتریانی وفادار از اهم وظایف مدیریت سالن زیبایی است.
استفاده از ابزارهای تبلیغاتی که مخاطبین بسیاری داردتوجه قاطع به نظریات و انتقادات مشتریان و تلاش در جهت اصلاح مشکلات, رمز موفقیت یک مدیر کاربلد است.
مدیران با جسارت انتقاد را نردبانی جهت موفقیت در کار خود می دانند.
ارائه ارزش اضافی به مشتریان از طریق انجام کارهای جانبی رایگان (کاشت ناخن اصلی +یک مرحله ترمیم رایگان)
خلق ایده از جانب مدیریت سالن زیبایی ایجاد انگیزه با تخفیفات ویژه و غافلگیر کننده به مشتریان دائمی و تبدیل آنها به مشتریان وفادار